Kyma Bilkent

Temmuz 1, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Bu yazımda, özellikle Bilkent’teki iş dünyasında en çok adı bilinen bir mekandan bahsedeceğim size: Kyma Bilkent.

KymaBilkent1Bilkent Center’daki Praktiker yapı marketi kapandıktan sonra Bilkent Center bir dönüşüm geçirdi ve alternatif bir marka olarak Bilkent Station ortaya çıktı. Bilkent Station açıldıktan sonra Bilkent Center ‘da da ziyaretçi sayısı tekrar artmaya başladı. Artan ziyaretçiden tabi ki Kyma da nasibini aldı. Kyma her ne kadar Bilkent Center’ın yanındaki Ankuva Alışveriş Merkezi’nde bulunsa da, vefakar müşterilerini kaybetmediğini söylemek yanlış olmaz.

Geçelim mekâna. Kyma’da wireless var 🙂 İç mekân yıllardır aynı. Genel olarak mekânın sade bir tasarım var ve pek değişmedi. Ankuva’nın bahçesine açılan da bir açık mekânı mevcut.

Şimdi yemek alternatiflerine bakalım. Kyma her ne kadar ağırlıklı olarak Fast Food üzerine çalışıyor olsa da, son zamanlarda ev yemekleriyle de popüler olmaya başladı. Öğle arasında iş dünyasına özel olarak çıkardığı hesaplı menüleri denemenizi tavsiye ederim. 20 lira altı bir fiyatla satılan menülerde çorba, ana yemek, salata vb. yiyecekler mevcut. 12.00-18.00 saatleri arasında bu menülerden seçebiliyorsunuz.

KymaBilkent3Gelelim benim tattıklarıma. Ben de Menü 1 seçerek kırmızı etli bir menü seçimi yaptım. Öncelikle menüde ilk olarak çorbanın geldiğini belirteyim. Ezogelin, Mercimek, Domates Çorbası alternatifleri olduğunu söylediler. Benim favorim Domates Çorbası olduğu için kararım belliydi. Domates çorbasını kıtır ekmek ve kaşar peyniri parçalarıyla servis ediyorlar. Çorbanın biraz yağlı; ancak çok lezzetli olduğunu belirtmek istiyorum.  Diğer iki çorbayı denemediğim için yorum yapamıyorum; ancak risk almak istemiyorsanız gözünüz kapalı domates çorbası tercih edebilirsiniz.

Ana yemek olarak da Dana Kavurma seçtim. Menülerde seçtiğiniz ana yemeğe göre yanında pilav ya da makarna alabiliyorsunuz. Benim tercihim Dana Kavurma ve Pilav ikilisi oldu. Dana Kavurma’nın da lezzetli; ancak yağlı olduğunu söyleyebilirim. Dana Kavurma tercih edecekseniz, seçim yaparken tabağa kavurmanın suyunu koymamaları gerektiği konusunda uyarı yapabilirsiniz.

Ana yemeğin yanında mini ekmekler ve salata da ikram olarak geliyor. Ekmeklerin hoş bir görünümü var. Salata da öyle gözüküyor; ancak salatayı çok başarılı bulduğumu söyleyemem. “Altı üstü bir salata, ne kadar başarılı olabilir ki?” diyenlerdenseniz, gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Kyma hakkında daha fazla bilgi almak ve yemek menüsüne ulaşmak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Kyma
Adres: Bilkent Plaza Ankuva AVM No 30 Bilkent / Ankara
Web Sitesi: www.kyma.com.tr
Telefon: 0312 266 53 73

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions
Sosyal ağda paylaşın!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
 

Onur GÖKER Hakkında

Kendisi bilişim sektöründe çalışıyor. Aynı zamanda Çankaya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. Hem çalışıp hem okuduğundan kendisine çok fazla zaman ayıramıyor. Genelde sakin bir kafede çalışmayı ve proje yapmayı seviyor. Bunun için kendine en uygun kafeyi arıyor.

Yanıt bırakın

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>