Gönül Sofrası Sapanca

Haziran 28, 2015 Et LokantasıMekan TürleriRestoranSakaryaŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Mübarek Ramazan Ayı’ndaki ikinci yazımla yeniden karşınızdayım. Bu sefer Ankara’dan biraz daha uzak bir mekanda, bozulmamış doğallığıyla yeşilin ve mavinin buluştuğu bir yerdeki yemek deneyimimi sizlere aktarmak istiyorum: Gönül Sofrası Sapanca.

Ankara’yı bir haftasonu için terk eden ben, size bu sefer mekandan ziyade Sapanca’dan bahsetmek istiyorum. Sapanca aslında Türkiye’deki eşsiz zenginliklerden bir tanesi. Çok fazla bilinmese de bir nevi saklı bir bahçe. Doğallığı henüz bozulmamış. Betonlar arasında kalan şehirliler için bir nevi nefes alma noktası.

gonulsofrasi1Sapanca Gölü’nün manzarası zaten güzel. Yeşil ortam da buna eklenince muhteşem bir manzara ortaya çıkıyor. Bir tur rehberi olsam size cazibesini daha güzel anlatırdım; lakin değilim 🙂 Bu yüzden detaylı bilgi için sizi elektronik tur rehberimiz olan Trip Advisor‘a yönlendirebilirim.

gonulsofrasi2Yemek konusuna geri dönelim. Sapanca’da çok fazla restoran alternatifi yok. Biraz araştırma yaptığınız zaman güzel olan birkaç alternatif çıkıyor. Bunların çoğu da Maşukiye‘de konumlanmış durumda. Yemek seçimi için Maşukiye iyi bir bölge. Biz de iyi bir seçim diyebileceğimiz Gönül Sofrası’nda yemek yedik.

Gönül Sofrası aslında bir butik otel. Günübirlik kalmak için ideal bir mekan. Yeşillikler arasında, çocuklar için park vb. alanların bulunduğu bir yerde bulunuyor. Sitesinde sınırsız köy kahvaltı verdikleri de yazıyor. Bir haftasonu için yatılı konaklama ideal olabilir. Biz kalmadığımız için fikrim yok. Sadece öğle yemeği tecrübemi aktarmak istiyorum. Sapanca’daki doğallığın içerisinde Wireless İnternet de aramadım zaten 🙂

Öğle yemeği için çok fazla alternatifiniz yok. Kiremitte Tavuk, Kiremitte Köfte ya da Balık tercih edebilirsiniz. Görünüş olarak en güzeli balık gibi duruyordu. Alabalık yiyenlerin doğru tercih yaptıkları konusundaki söylemlerini duydum. Ben köfte tercih ettim. Kiremitte yapıldığı için köfte de lezzetliydi; ancak porsiyonunu az buldum. Köfte tabağını biraz daha genişletseler iyi olabilirmiş. Yanına pilav, haşlanmış sebze vb. garnitür eklenebilir gibi geldi.

gonulsofrasi4Tatlı bölümüne geçtiğimiz zaman, tatlı da alternatifiniz yok. Yine kiremitte pişen bir helva yiyebilirsiniz. Helvanın tadı güzeldi. Başta kiremitte helva nasıl olur diye kendimi sorgulasam da, başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Sapanca’da butik otelde bir gece ve restoranda bir yemek deneyimi yaşayabileceğiniz Gönül Sofrası için iletişim bilgileri aşağıdaki gibi:

Gönül Sofrası Cafe & Restaurant
Adres: Fatih Mahallesi Dereiçi Mevkii No: 86 Kurtköy Sapanca – Sakarya
Telefon: 0264 592 28 20
Gsm: 0542 832 3238
Web Sitesi: www.gonulsofrasi.net
Facebook: Gönül Sofrası

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions
Sosyal ağda paylaşın!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
 

Onur GÖKER Hakkında

Kendisi bilişim sektöründe çalışıyor. Aynı zamanda Çankaya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. Hem çalışıp hem okuduğundan kendisine çok fazla zaman ayıramıyor. Genelde sakin bir kafede çalışmayı ve proje yapmayı seviyor. Bunun için kendine en uygun kafeyi arıyor.

Yanıt bırakın

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>