Gara Gız

Haziran 25, 2015 AnkaraEt LokantasıMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Bugün yine lezzetli bir  keşif ile, Ramazan’a özel bir yerdeyiz. İftarınızı açmak için hem bütçeye uygun, hem havuz başı bir atmosferde yaz/kış ayları için çeşitli organizasyonlara da ev sahipliği de yapabilecek güzel bir önerim var. Umarım gittiğinizde sizin de benim kadar güzel vakit geçirmeniz temennisi ile yazıma başlıyorum.

garagiz2Gara Gız, Ankara’nın saklı yerlerinden biri. Özellikle, Ankara’da artık açık alanların yeşil olmadığı, mevcut açık ve yeşil alanlarının da erişilebilirliğinin azaldığı bir dönemde, Gara Gız’ın verdiği hizmetin önemli olduğunu düşünüyorum. Lezzetli yemeklerinin yanı sıra peyzajından da bahsetmekte yarar var.

Gara Gız, iki büyük alakart salonu, ön bahçesi ve havuzlu arka bahçesi olmak üzere 7000 m2  alana kurulmuş yeşilliğin hakim olduğu bir tesis. Havuzlu arka bahçesinde düğün, nişan, kutlama vs. gibi çeşitli  özel organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek geniş bir mekan. Ön bahçesinde salıncakları bulunan, çocuk oyun parkı ve yeşil alanları ve havuzlarıyla özellikle sıcak havalarda ferahlamak isteyenler için oldukça ideal bir yer.

Canlı alabalık tesisi olmasının yanında zengin bir menüsü var. Dileyenler deniz mahsullerinin yanında kırmızı/beyaz et veya pide tercih edebilir. Beyti’den karışık kebaba kadar çeşitli kebapları var. Ayrıca Gara Gız’ın kahvaltı hizmeti de mevcut. Ara sıcakları 15 TL, balıkları 14-18 TL arasında, Çorbaları 5 TL, Kebapları 12-23 TL arası değişmektedir.

garagiz3İkram olarak masaya turşu tadını anımsatan ekşili bir ezme tarzı meze, turşu ve çiğ köfte geliyor. Nedense bu meze bana hitap etmiyor. Turşu varken benzer tarzda bir meze bence uyumlu değil. Yine de lezzetli ve et yemeklerinin yanında tercih edilebilir. Çiğ köftesi ve turşusu güzeldi. Ana yemek olarak kiremitte alabalık ve alabalık tava, ortaya da karides tavana sipariş ettik.  Kiremitte alabalık tek kelime ile “enfes” idi. İçerisinde defne yaprağı, tane karabiber, mantar, renkli biberler ve domates ile alabalık üzerine kaşarın güveçte sunumu ile servis ediliyor. Defne yaprağının verdiği aroma ve hoş kokusuyla akıllarda kalabilecek bir lezzet olmayı başarmış. Alabalık ızgara da bol yeşillik yanında tavada tereyağı ile kızartılmış olarak servis ediliyor. Ortaya ise karides tava söylemiştik. Açıkçası karides tavayı sevmedim. Öncelikle ilk servis edildiğinde iyi pişmemiş ve karidesler çiğ idi, durumu anlatıp tekrar önümüze geldiğinde ise yine çok lezzetli bulmadım.  Bir önceki gidişimde kalamar tava yemiştim onu da pek beğendiğimi söyleyemesem de balıklarına kefil olabileceğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

garagiz
Kısacası Gara Gız ailece gidilebilecek keyifli bir restoran. Siz yemeğinizi yerken çocuklarınızın güvenle çocuk parkında oynayabileceği, havuz başındaki hoş atmosferin yanında lezzetli yemekler yiyebileceğiniz güzel bir yer. Bunun yanı sıra çeşitli organizasyonlara ve unutulmayacak anılara ev sahipliği yapabilecek de bir yer, dilerseniz Gara Gız’ın internet sitesinden sanal tura  katılıp daha detaylı bilgi sahip olabilirsiniz.

 

Not: İftarda da yoğunluk yaşayan Gara Gız’a rezervasyon yaptırmadan gitmemenizi tavsiye ederim çünkü gerçekten de yoğunluğunu hak edecek lezzetlere sahip.

 

Adres: Anadolu Bulvarı 1368. Cadde No: 123 Yenimahalle – ANKARA (Araç muayene istasyonu karşısı)
Telefon : (0312) 395 65 47

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions
Sosyal ağda paylaşın!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
 

Cansu Hakkında

O sadece bir kedi!

Yanıt bırakın

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>