yemek etiketli yazı

Çiçek Lokantası Söğütözü

Mayıs 1, 2015 AnkaraEt LokantasıMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Bu yazımda size tarihi bir geçmişe sahip olan bir restorandan farklı bir yazı türüyle bahsedeceğim: Çiçek Lokantası

Devamını oku

Downtown Food Club

Nisan 8, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPubŞehirler  Yorum yok

Bowling heyecanlıdır. Bowling disiplinli bir çalışma ister. Bireysel bir yarış olduğu gibi aynı zamanda bir takım yarışı da olabilir. Takım yarışı olursa çok daha eğlenceli olur.

Devamını oku

Cafe Modern

Mart 15, 2015 CafeRestoran  Yorum yok

Bu yazımızdaki güzel keşfimiz Ankara’nın ilk modern sanat müzesinde bulunan bir kafe; Cafe Modern. Anlatmaya başlamadan önce Cer Modern’den başlayalım : ) Cer Atölyeleri Cumhuriyet’ten önce ve Cumhuriyet ile birlikte kurulan demir yolu yatırımlarından sadece birisidir. 1926-1927 yılları arasında bakım atölyeleri olarak kullanıldığından “Cer Atölyesi” ismini almıştır. Ancak zamanla işlevini yitirdiğinden ötürü unutulmaya yüz tutmuştur. 1995 yılında Taşınmaz Kültür Varlıkları olarak tescil edilmesiyle birlikte Cer Atölyeleri’nin restore edilip yerine modern bir sanat merkezi kurulması için çalışmalar başlatılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığının başlatmış olduğu restorasyon çalışmaları ile 2010 yılından itibaren Cer Atölyeleri, Cer Modern Çağdaş Sanat Müzesi ve Güzel Sanatlar Galerisi olarak hizmete girmiştir.

Devamını oku

Elizinn Söğütözü

Mart 7, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPatisserieRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar! Bugün sizlerle Elizinn Pastaneleri’nden Söğütözü şubesiyle ilgili deneyimimi paylaşmak istiyorum. Hızlı bir şekilde mekanın genel özelliklerinden bahsedip , yemek çeşitlerinden bahsedeceğim.

Devamını oku