söğütözü etiketli yazı

Kitchenette Armada

Temmuz 16, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Bugün neredeyiz? Bugün yine lezzetli bir  yemek keşfi ile midenizi nefis lezzetlerle doyurmak istediğinizde hem de konseptiyle fark yaratan şık bir mekanda vakit geçirmek için gidilebilecek bir öneri; Armada Kitchenette

2005 yılında Faaliyete başlamış olan Kitchenette, ev konforunu sağlayabilmeyi amaçlarken dünya mutfaklarından lezzetleri müthiş sunumuyla karşınıza çıkarıyor. Kitchenette İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Bakü, ve Moskova dahil olmak üzere bugün 17 şubesiyle uluslararası bir marka olmayı hedeflemektedir.

Devamını oku

Budakaltı Armada

Haziran 20, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıMekan TürleriPatisseriePubRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhaba,

Bu yazımda bir öğle arasında ziyarette bulunduğum Budakaltı’nın Armada şubesinden bahsedeceğim. Çok fazla alternatif deneyemediğim için yazımı biraz daha kısa tutacağım.

Budakaltı’nın Ankara’da birkaç şubesi var. Daha çok ana yemeklerinden atıştırmalıklara, tatlı çeşitlerinden salatalarına kadar her şey içeren bir konsepte sahip Budakaltı. Eğer buraya çok aç gelirseniz; çorbadan tatlı faslına kadar midenizi tıka basa doldurabilirsiniz.

Devamını oku

Çiçek Lokantası Söğütözü

Mayıs 1, 2015 AnkaraEt LokantasıMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Bu yazımda size tarihi bir geçmişe sahip olan bir restorandan farklı bir yazı türüyle bahsedeceğim: Çiçek Lokantası

Devamını oku

Hmbrgr Armada

Nisan 9, 2015 AnkaraFast FoodMekan TürleriŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Öğle arasındaki 1 saatlik, “ya bari bir hamburger yiyeyim de maksat karnım doysun” dediğiniz kısa zaman diliminde bir alternatif arıyorsanız; sizi Hmbrgr ile tanıştırmak istiyorum. Daha önceden tanışmış olanlar zaten alternatif bir sürü Hamburger satan yer varken neden bu mekanı tercih ettiğimi iyi bilirler.

Devamını oku

Downtown Food Club

Nisan 8, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPubŞehirler  Yorum yok

Bowling heyecanlıdır. Bowling disiplinli bir çalışma ister. Bireysel bir yarış olduğu gibi aynı zamanda bir takım yarışı da olabilir. Takım yarışı olursa çok daha eğlenceli olur.

Devamını oku

Kahve Dünyası Armada

Mart 30, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPatisserieŞehirler  Yorum yok

François Georgeon’un bir  makalesinde belirttiği gibi Osmanlı’da sabahleyin açılan kahvehaneler, ancak öğleden sonra dolmaya başlar ve yatsı namazından önce boşalmazdı. Osmanlı’da genel aydınlatmanın yaygınlaşmasından önce, hava kararmaya başladığında şehri yalnızca kahvehanelerin fenerleri aydınlatırdı ve bu sayede yoldan geçenler yollarını bulması sağlanırdı . Kültür Tarihçisi Ekrem Işın’a göre de kahvehaneler zaman içerisinde yaygınlaşmaya  başlayıp birer sosyalleşme mekanı haline geldi. Hem  kahve tiryakilerinin uğrak yeri hem bilgi alışverişlerinin yapıldığı, kimi zaman güncel tartışmaların kimi zaman yardımlaşmanın, kimi zamanda da halk eğlencelerinin yaşandığı kısacası sıradan insanın özgürleşip kendisini ifade etmesine olanak sağlayan, toplum kalbinin attığı sosyal mekanlar olmuştur. Hatta bu dönemde Osmanlı’ya gelen gezginler de Türkler kahvesiz yaşayamaz şeklinde notlar almıştır.

Devamını oku

Elizinn Söğütözü

Mart 7, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPatisserieRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar! Bugün sizlerle Elizinn Pastaneleri’nden Söğütözü şubesiyle ilgili deneyimimi paylaşmak istiyorum. Hızlı bir şekilde mekanın genel özelliklerinden bahsedip , yemek çeşitlerinden bahsedeceğim.

Devamını oku