Salata etiketli yazı

Abide Etli Ekmek & Kebap 365

Temmuz 25, 2015 AnkaraEt LokantasıFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Bu yazımda size küçük bir pide ve kebap dükkanı olan bir mekandan bahsedeceğim: Abide Etli Ekmek & Kebap

Abide etli ekmek & kebap aslında franchise usulü çalışıyor. Türkiye’de 17 tane şubesi var. Neredeyse hepsi de bulunduğu şehirde bir AVM’de hizmet veriyor. Genel olarak dikkat ettikleri şeylerse, ürünlerin lezzeti ve hijyenik olması.

Devamını oku

Ciğerim Ahmet Usta

Mart 19, 2015 AnkaraEt LokantasıMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Bu sefer farklı bir konseptle karşınızdayım. Ciğerim Ahmet Usta ile efsane ciğer mekanlarından birine yaptığım lezzet ziyaretimden bahsedeceğim size.

Devamını oku

Cafe Modern

Mart 15, 2015 CafeRestoran  Yorum yok

Bu yazımızdaki güzel keşfimiz Ankara’nın ilk modern sanat müzesinde bulunan bir kafe; Cafe Modern. Anlatmaya başlamadan önce Cer Modern’den başlayalım : ) Cer Atölyeleri Cumhuriyet’ten önce ve Cumhuriyet ile birlikte kurulan demir yolu yatırımlarından sadece birisidir. 1926-1927 yılları arasında bakım atölyeleri olarak kullanıldığından “Cer Atölyesi” ismini almıştır. Ancak zamanla işlevini yitirdiğinden ötürü unutulmaya yüz tutmuştur. 1995 yılında Taşınmaz Kültür Varlıkları olarak tescil edilmesiyle birlikte Cer Atölyeleri’nin restore edilip yerine modern bir sanat merkezi kurulması için çalışmalar başlatılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığının başlatmış olduğu restorasyon çalışmaları ile 2010 yılından itibaren Cer Atölyeleri, Cer Modern Çağdaş Sanat Müzesi ve Güzel Sanatlar Galerisi olarak hizmete girmiştir.

Devamını oku

Elizinn Söğütözü

Mart 7, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPatisserieRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar! Bugün sizlerle Elizinn Pastaneleri’nden Söğütözü şubesiyle ilgili deneyimimi paylaşmak istiyorum. Hızlı bir şekilde mekanın genel özelliklerinden bahsedip , yemek çeşitlerinden bahsedeceğim.

Devamını oku

Safet Restoran

Mart 2, 2015 AnkaraEt LokantasıMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Yeniden merhabalar,

Bugün de sık sık ziyaret ettiğim SafEt Restoran ile ilgili bir yazı yazmak istedim. Hemen detaylı incelememi aktarıyorum.

Devamını oku