kentpark etiketli yazı

Carl’s Junior Kentpark

Temmuz 12, 2015 AnkaraCafeFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhaba,

Bu yazımda Türkiye’de nadir görebileceğiniz türden yenilikçi bir fast food anlayışından bahsetmek istiyorum sizlere: Carl’s Junior

Hepimizin bildiği gibi fast food denince aklımıza ilk olarak Türkiye’de yıllardır hizmet veren iki marka olan McDonald’s ve Burger King geliyor. Ağız tadımız yıllardır iki markadan yemeye alıştığından, daha sonra Türkiye’ye gelen yeni markalarda da yine aynı damak lezzetini aramaya başladık.

Devamını oku

Budakaltı Armada

Haziran 20, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıMekan TürleriPatisseriePubRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhaba,

Bu yazımda bir öğle arasında ziyarette bulunduğum Budakaltı’nın Armada şubesinden bahsedeceğim. Çok fazla alternatif deneyemediğim için yazımı biraz daha kısa tutacağım.

Budakaltı’nın Ankara’da birkaç şubesi var. Daha çok ana yemeklerinden atıştırmalıklara, tatlı çeşitlerinden salatalarına kadar her şey içeren bir konsepte sahip Budakaltı. Eğer buraya çok aç gelirseniz; çorbadan tatlı faslına kadar midenizi tıka basa doldurabilirsiniz.

Devamını oku

Köpük Kafe

Mart 3, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPatisserieŞehirler  Yorum yok

Siz de çalışırken kahve içmeyi sevenlerden misiniz? O halde bugunkü yazımız tam size göre. Geçenlerde internette rastladığım Ankara’da ders çalışabileceğim sakin ve sessiz mekanlar listelenmiş.Sosyal bir ortamda bulunup hem kahvemi yudumlayım hem de kitabımı okuyayım diyorsanız, ilginizi çekebilecek bir öneri de benden size. Arkadaş Kitabevi bir alışveriş merkezi içerisinde yer almasına rağmen alışveriş merkezlerinin tüketim odağının dışında kalan sessiz sakin hoş bir kitapçıdır.Neden bir kitapçı ile kitap okumaya elverişli yer aynı yerde olmasın? Herhangi bir kafede çalışmak zordur her masada priz olmaması, internetin yavaş olması,gürültüsü ,kalabalığı derken tam da bir kitabevi tüm bu sorunları çözmek için güzel bir yapılanmaya gitmiş; Arkadaş Kitabevi içerisnde bulunan Köpük Cafe.

Devamını oku