hamburger etiketli yazı

Carl’s Junior Kentpark

Temmuz 12, 2015 AnkaraCafeFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhaba,

Bu yazımda Türkiye’de nadir görebileceğiniz türden yenilikçi bir fast food anlayışından bahsetmek istiyorum sizlere: Carl’s Junior

Hepimizin bildiği gibi fast food denince aklımıza ilk olarak Türkiye’de yıllardır hizmet veren iki marka olan McDonald’s ve Burger King geliyor. Ağız tadımız yıllardır iki markadan yemeye alıştığından, daha sonra Türkiye’ye gelen yeni markalarda da yine aynı damak lezzetini aramaya başladık.

Devamını oku

Timboo Cafe Arcadium

Temmuz 5, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıFast FoodMekan TürleriPubRestoranŞehirler  Yorum yok

Ilık Bademli Tavuk Salata

Merhabalar,

Bugün sizlere hamburger denince bir Ankara klasiği olan bir kafeden bahsedeceğim: Timboo Cafe Arcadium

Timboo Cafe aslında adı gibi bir cafe değil. Daha çok bir restoran ortamına sahip. Menüsü zengin. Alternatif hamburger deneyimi için Ankara’da yola çıkmış. Böyle bir marka yarattığı için Crew Restaurant Group‘a teşekkür etmeden de geçmeyeyim.

Devamını oku

Hmbrgr Armada

Nisan 9, 2015 AnkaraFast FoodMekan TürleriŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Öğle arasındaki 1 saatlik, “ya bari bir hamburger yiyeyim de maksat karnım doysun” dediğiniz kısa zaman diliminde bir alternatif arıyorsanız; sizi Hmbrgr ile tanıştırmak istiyorum. Daha önceden tanışmış olanlar zaten alternatif bir sürü Hamburger satan yer varken neden bu mekanı tercih ettiğimi iyi bilirler.

Devamını oku

Bigbang Burger Gimart

Nisan 4, 2015 AnkaraFast FoodMekan TürleriŞehirler  Yorum yok

Bugün bir başka şubesine eski iş yerimde çalışırken öğle aralarını değerlendirmek için gittiğimiz Big Bang Burger’ın Gimart Outlet’te bulunan şubesine gitme fırsatımız oldu. Gimart Outlet “Ankara’nın en büyük outleti” ünvanını alan yeni bir alışveriş merkezi. Gerçekten yüzölçümü olarak büyük bir alışveriş merkezi, ancak merkezde yer alan mağaza sayısı az. Dolayısıyla sadece her mağazanın kapladığı alan da çok büyük. En üst katını yemek yeme katına ayırmışlar. Teras kata çıkıldığında nefis bir Ankara manzarası ile karşılaşılıyor. Hemen karşısında ve AOÇ arazisi içinde Ankara’ya yeni kazandırılan Tema Park var. Tema Park henüz açılmadığı için etkisi fazla hissedilmiyor. Açık havada olmasından mı, yeni açılmış olmasından mı bilmiyorum Gimart Outlet oldukça boş görünüyor. Havalar ısındığında ve özellikle Tema Park açıldığında eminim teras katının kullanıcı sayısı oldukça artacak. Bugün benim  gözlemlediğim teras katında yalnızca üç beş kişinin olduğu idi. Bugünkü tercihimizi de yemek katında bulunan Big Bang Burger’dan yana kullandık.

Devamını oku

Ot Kafe Selanik

Mart 9, 2015 AnkaraCafeMekan TürleriPubRestoranŞehirler  Yorum yok

Bugünkü yazımıza OT kafe ile devam ediyoruz. “Hazla ve hızla okunan dergi” hedefiyle 1996 yılından beri sırasıyla; Öküz, Hayvan ve son olarak 2013 yılında “Maksat Yeşillik Olsun” sloganı ile yayın hayatına başlayan OT dergisi köklü bir geleneği temsil eder. [1] 2013 yılı itibariyle önce İstanbul’da daha sonra da Ankara’da “Maksat Muhabbet” sloganıyla sonra da diğer şubelerini açmıştır. (http://otgrup.com/hakkimizda.html)

Devamını oku