bilkent station etiketli yazı

Cozinha Bilkent

Temmuz 14, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıMekan TürleriPubRestoranŞehirler  Yorum yok

Bu yazımızda iftarda yeni tatlar keşfetmek için “can” arkadaş grubumuzla yine midemizin sesini dinledik ve kendimizi ne zamandır denemek istediğimiz, uzaklardan gelip bize Latin Amerika esintilerini yansıtacak olan Cozinha’da bulduk.

Cozinha, Kafes Fırın konseptlerinden yalnızca biri. 1994 yılında Ankara’da ev yapımı tatlı üretime başlamış olan Kafes Fırın bugün Ankara’nın  bir çok yerinde şubeye sahip. Unlu mamuller ile başlamış olup bugün dünya mutfaklarından da lezzetler sunmaktadır.

Devamını oku

Pızza Il Forno Bilkent

Mayıs 17, 2015 AnkaraFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Bugün neredeyiz? Bugün ne zamandır keşfetmek istediğimiz, herkesin “mutlaka git” dediği bir yerdeyiz. Ve biz de birbirimizi gaza getirip mutlaka gitmeliydik. Pizzaya kayıtsız kalabilen yoktur herhalde. Bizimde birbirimizi gaza getirmemiz belki de bu yüzden hiç de zor olmadı : )  Ve kendimizi Bilkent Station’daki Pizza İl Forno’da bulduk 🙂

Devamını oku

Cake Me

Mayıs 15, 2015 AnkaraBistroCafeMekan TürleriPatisserieŞehirler  Yorum yok

Bugün önünden her geçtiğimde denemeyi düşündüğüm ancak bir türlü denk gelemediğim bir yerdeyim.  Yapmak, görmek,tatmak istediklerinizi sevdiklerinle paylaşabiliyorsanız işte o zaman şanslısınız. Hele bu arkadaşınız en eski hatta eskimeyen arkadaşınız ise daha da şanslısınız. Ben de bugün çok sevdiğim tatlı arkadaşımla çok lezzetli, çok farklı  hatta “sihirli” diyebileceğim bir dondurmacıdaydık. Neden sihirli dediğimi birazdan anlatacağım .Hayranlıkla dondurma yapım sürecimizi izledim sanki kimya  labaratuarında yapılan bir karışım gibi dondurmamız oluştu. Havalar da ısınıyor  dondurma vazgeçilmezimiz iken Bilkent’e yolu düşen herkes mutlaka Cake Me’ye uğramalı!!!

Devamını oku