Carl’s Junior Kentpark

Temmuz 12, 2015 AnkaraCafeFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhaba,

Bu yazımda Türkiye’de nadir görebileceğiniz türden yenilikçi bir fast food anlayışından bahsetmek istiyorum sizlere: Carl’s Junior

Hepimizin bildiği gibi fast food denince aklımıza ilk olarak Türkiye’de yıllardır hizmet veren iki marka olan McDonald’s ve Burger King geliyor. Ağız tadımız yıllardır iki markadan yemeye alıştığından, daha sonra Türkiye’ye gelen yeni markalarda da yine aynı damak lezzetini aramaya başladık.

İki markanın pazar payından etkilenmiş olan başka markalar olacak ki, Arby’s gibi yabancı, Burger Station ve Hmbrgr gibi yerli yeni markalarla da tanışmış olduk. Yabancı marka olan Arby’s de fabrikasyon üretimi seçse de, alternatif patates doğramasıyla bizi cezbetti. Yerli markalar da “ev yapımı hamburger” sloganıyla çıkarak kendi reklamlarını yaptılar.

Carl’s Junior da 1941 yılında kurulan, yine yabancı markalardan; ancak farklı bir konseptle. Öncelikle restorana ilk girdiğim zaman gözüme çarpan şey Gurme Hamburger Menü’sünün olmasıydı. Söz konusu hamburgerler sıradan bir franchising sistemiyle çalışan bir hamburger zincirinde bulabileceğiniz tarzda hamburgerler değil. İçeriği özel olarak hazırlanıyor. Tabi özel olarak hazırlanan bu hamburgerlerin fiyatlarının da özel olduğunu belirtmek isterim.

carlsjuniorkentpark2Gelelim konsepte. Öncelikle şunu baştan belirtmeliyim ki, AVM içerisinde olduğum için bir wireless aramadım 🙂 Konsept ayağa hizmet şeklinde oturtulmuş. Siz kasada siparişinizi verdikten sonra size üstünde markanın logosunu içeren bir numara veriliyor. Yanında da plastik bir içecek kabı veriliyor. Siz kendinize bir masa bulduktan sonra numarayı masanın üstüne bırakıp içecek bölümünden istediğiniz içeceği alıyorsunuz. Tahmin edebileceğiniz gibi istediğiniz içekten istediğiniz kadar alabiliyorsunuz. Bu konuda sınırlama olmasa da, zaten bir kişinin içeceği içecek miktarı da belli. Bunun hesabı da yapılmış olmalı.

Siparişiniz hazır olduğu zaman görevli bir garson bayan çıkıp masaları dolaşıyor. Masanızın üstünde numarayı görür görmez de  siparişi bırakıp numarayı alıyor. Yani self servis değil, masaya servis şeklinde hizmet veriyorlar. Bu noktada dikkatimi çeken en önemli şey, kasadaki ve siparişi bırakan personelin son derece güleryüzlü olmasıydı. Diğer hamburger markalarının aksine, Carl’s Junior’da buna özen gösterildiğini düşünüyorum.

carlsjuniorkentpark3Ne yediğim konusuna gelince, önceden de belirttiğim gibi Carl’s Junior’da fiyatlar diğer markalara göre pahalı duruyor. Bunun sebebini ben ayağa hizmet eden garsonlar, içeceğin ve sosların sınırsız olması, gurme diye tabir edilen özel yapım hamburgerler ve özel tasarım restoranlar olarak görüyorum. Benim bütçemi gurme hamburgerler biraz aştığından, hesaplı menü olarak 20 liraya bir tavuk eti, bir de dana eti olan ikili menüyü aldım. Bir hayli karın doyurucu bir menü olduğunu söyleyebilirim. Denemekte fayda var.

Carl’s Junior her ne kadar İstanbul’da yaygın olsa da, Ankara’da şimdilik sadece iki şubesi var. Biri yazıda belirttiğim gibi Kentpark AVM’de, diğeri de Ankamall AVM’de. Marka ile ilgili detaylı bilgiye www.carlsjr.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions

 

Sosyal ağda paylaşın!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
 

Onur GÖKER Hakkında

Kendisi bilişim sektöründe çalışıyor. Aynı zamanda Çankaya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. Hem çalışıp hem okuduğundan kendisine çok fazla zaman ayıramıyor. Genelde sakin bir kafede çalışmayı ve proje yapmayı seviyor. Bunun için kendine en uygun kafeyi arıyor.

Yanıt bırakın

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>