Budakaltı Armada

Haziran 20, 2015 AnkaraBistroCafeEt LokantasıMekan TürleriPatisseriePubRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhaba,

Bu yazımda bir öğle arasında ziyarette bulunduğum Budakaltı’nın Armada şubesinden bahsedeceğim. Çok fazla alternatif deneyemediğim için yazımı biraz daha kısa tutacağım.

Budakaltı’nın Ankara’da birkaç şubesi var. Daha çok ana yemeklerinden atıştırmalıklara, tatlı çeşitlerinden salatalarına kadar her şey içeren bir konsepte sahip Budakaltı. Eğer buraya çok aç gelirseniz; çorbadan tatlı faslına kadar midenizi tıka basa doldurabilirsiniz.

Budakaltı’nın Armada şubesinin konsepti güzel. Armada’nın sonradan yapılan Armada 2 binası ve eski binası arasında kalan Hayat Sokağı’nda bulunuyor Budakaltı. Açık ve kapalı alanları mevcut. Cam balkonlu bir bölümü de mevcut. Kışın cam balkonlu taraf sıcak kahvenizi yudumlamak için iyi bir alternatif. Yazınsa cam balkonun hemen önündeki sokak tarafı da yine iyi bir seçenek gibi gözüküyor. Tabi ki de wireless mevcut 🙂

Ne yediğim konusuna gelelim. Burada ana yemek tercihim steak sandwich, içecek tercihim portakal suyu, tatlı tercihimse cheesecake oldu.

Bu sefer öncelik olarak fiyat bilgisi vereyim. Böyle bir menü için 30 liranın üstünde bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor. Taze sıkılmış meyve sularının 8-10 lira arasında değiştiğini de söylemiş olayım.

budakalti_armada2Gelelim lezzetine. Steak sandwich mükemmeldi diyebilirim. Lezzetine diyecek laf yok. Budakaltı’nın ince patateslerini de ayrıca sevdiğimi belirtmek istiyorum. Porsiyonu da doyurucuydu diyebilirim. Portakal suyunun da nasıl olduğu konusunda yorum yapmayacağım zaten. Bildiğiniz portakal suyu 🙂

Tatlı da keşke sandviç kadar başarılı olabilseydi. Birkaç yerde daha cheesecake yemiştim. Bu konuda en başarılı olarak hala Starbucks cheesecakelerini görüyorum. İçinde ne var bilmiyorum; ama cheesecake yapan bir çok yer bu lezzeti yakalayamıyor. Budakaltı’nda cheesecake dışında alternatif tatlılara yönelmek daha doğru bir tercih olur diye düşünüyorum.

Ankara’da üç şubesi bulunan Budakaltı’nın iletişim bilgileri ise şöyle:

CEPA
Mustafa kemal mah. Cepa AVM
17. sok. No:2 Kat:1 No:1-02 Karakusunlar
Çankaya/Ankara
Telefon: 0312 219 73 12

ARMADA
Eskişehir Yolu Armada Alışveriş Ve İş Merkezi
No:6 D:22
Çankaya/Ankara
Telefon: 0312 219 10 20

ARCADIUM
Ahmet Taner Kışlalı mah. Arcadium Alışveriş Merkezi
2432. Cadde (8. Cadde), Çayyolu
Çankaya /Ankara
Telefon: 0312 241 88 20

 

Sosyal ağda paylaşın!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
 

Onur GÖKER Hakkında

Kendisi bilişim sektöründe çalışıyor. Aynı zamanda Çankaya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. Hem çalışıp hem okuduğundan kendisine çok fazla zaman ayıramıyor. Genelde sakin bir kafede çalışmayı ve proje yapmayı seviyor. Bunun için kendine en uygun kafeyi arıyor.

Yanıt bırakın

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>