Abide Etli Ekmek & Kebap 365

Temmuz 25, 2015 AnkaraEt LokantasıFast FoodMekan TürleriRestoranŞehirler  Yorum yok

Merhabalar,

Bu yazımda size küçük bir pide ve kebap dükkanı olan bir mekandan bahsedeceğim: Abide Etli Ekmek & Kebap

Abide etli ekmek & kebap aslında franchise usulü çalışıyor. Türkiye’de 17 tane şubesi var. Neredeyse hepsi de bulunduğu şehirde bir AVM’de hizmet veriyor. Genel olarak dikkat ettikleri şeylerse, ürünlerin lezzeti ve hijyenik olması.Gelelim neler yediğime. İlk defa gittiğim bir pidecide genelde tercihimi risk almamak için kuşbaşı üstüne kaşarlı pideden yana yapıyorum. Bu sefer de öyle yaptım. Yanında da bir kola ile iyi gideceğini düşünerekten kola içtim.Ben Abide Etli Ekmek & Kebap zincilerinden 365 AVM’de hizmet verenini tercih ettim. Öncelikle şunu belirteyim ki, 365 AVM’de diğer AVM’lere göre yapıca biraz küçük olduğu için, yemek alternatifleri de sınırlı ve restoranlar da biraz küçükce. Abide Etli Ekmek & Kebap da yine aynı şekilde küçük bir restoran. Bir AVM’de olduğum için tabi ki wireless aramadım 🙂 Zaten internette de çok dolaşma gibi bir durumum olmadı. Siparişlerin hızlı geldiğini söyleyebilirim.
Acılı Ezme & SalataKısa süre sonra pide geldi. Pidenin lezzeti on numaraydı. Genelde zaten kuşbaşılı kaşarlı pide güzel oluyor. Abide Etlik Ekmek & Kebap için de kuşbaşı üstüne kaşarlı pidenin iyi bir tercih olacağını söylemeden geçemeyeceğim. Porsiyonun da doyurucu olduğunu not olarak ekleyim.
Acılı Ezme & SalataÖncelikle sizi ikramlar karşılıyor. İkramlar çok fazla değil. Küçük bir tabakta salata ve yanında acılı ezme var. Salata genel olarak ASPAVA’larda yediğimiz salatalar gibi yeşillik üstüne kurulu. Acılı ezmenin de acısı normaldi. Çok fazla acıyı sevdiğimi söyleyemem; ancak lezzet olarak acılı ezmeyi başarılı bulamadım malesef.

KünefeAbide Kebap Etli Ekmek & Pide ile ilgili tüm bilgilere yine kendi sitesinden erişebilirsiniz. 365 AVM şubesine ziyaret yaptığım için, mekanın iletişim bilgilerini de aşağıya eklemeyi bir borç bilirim. Emin olmamakla birlikte, dışarıya paket servisi yaptıklarını da düşünüyorum. Bir başka restoranda görüşmek üzere.Hazır buraya gelmişken canım bir de tatlı denemek istedi. Bununla ilgili restorandaki görevlilerden yardım istedim. Künefenin iyi olduğunu söylediler. Künefeyi Hatay’da tatmış biri olarak genelde Ankara’da pek künefe yemeyi tercih etmiyorum. Görevliler künefenin hazır künefeler içindeki en başarılısı olduğunu söyleyince, ben de tatmak istedim; ancak sonuç ne yazık ki beklentilerimi karşılamadı. Künefenin Eker’in hazır künefesi olduğunu gördüm sadece; ancak künefe içindeki peynir Hatay’dan özel olarak gelmediği sürece genelde kaşar peyniri tadı veriyor. Bu da genel olarak künefenin tadını daha çok tel kadayıfa benzetiyor.


Abide Kebap Etli Ekmek & Pide 365 AVM

Adres: Birlik Mh. 428. Cad 365 AVM Zirvekent Çankaya
Telefon: 0 536 267 83 32
E-Posta: 365avm@abidekebap.com

Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Google MapsGet Directions
Sosyal ağda paylaşın!Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
 

Onur GÖKER Hakkında

Kendisi bilişim sektöründe çalışıyor. Aynı zamanda Çankaya Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyor. Hem çalışıp hem okuduğundan kendisine çok fazla zaman ayıramıyor. Genelde sakin bir kafede çalışmayı ve proje yapmayı seviyor. Bunun için kendine en uygun kafeyi arıyor.

Yanıt bırakın

Bu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>